Новости

Риэлторскую деятельность поставят на законные рейки

05.07.2019 / 12:40
Риэлторскую деятельность поставят на законные рейки

Фонд державного майна України на власному сайті оприлюднив законопроект про брокерську (ріелторську) діяльність у сфері нерухомості.

Законопроект визначає основні законодавчі засади для діяльності та розвитку ріелторської (брокерської) діяльності в Україні та підвищення якості послуг у цій сфері.

Зокрема, він передбачає, що провадити брокерську діяльність у сфері нерухомості може виключно суб’єкт брокерської діяльності. З метою набуття такого статусу суб’єкт господарювання має відповідати трьом основним критеріям:

  • мати в штаті хоча б одного брокера з нерухомості або здійснювати діяльність як фізична особа — підприємець;
  • отримати в ФДМУ свідоцтво на право заняття брокерською діяльністю у сфері нерухомості;
  • бути внесеним до Державного реєстру брокерів з нерухомості та суб’єктів брокерської діяльності.

Аби вийти на ринок нерухомості потрібно: для агента з нерухомості — пройти короткострокові курси; для брокера з нерухомості — скласти кваліфікаційний іспит; для суб’єкта брокерської діяльності — отримати свідоцтво на право заняття брокерською діяльністю у сфері нерухомості.

Контроль за діяльністю агентів з нерухомості здійснюється саморегулівними організаціями брокерів з нерухомості та агентів з нерухомості. За порушення брокером з нерухомості та (або) суб’єктом брокерської діяльності законодавства з питань брокерської діяльності до зазначених учасників ринку нерухомості можуть застосовувати відповідні дисциплінарні стягнення, зокрема: зупинення дії кваліфікаційного сертифіката брокера з нерухомості, позачергове підтвердження кваліфікації, проходження навчання та анулювання дозвільного документа.

«Горячие линии»

Дата: 28 ноября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42