Новости

Обновлен порядок ведения ЕРАН

12.07.2019 / 15:30

З 01.07.2019 р. набрала чинності постанова КМУ від 19.06.2019 р. № 545 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру суб'єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним і внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі — постанова № 545).

Зокрема, викладено у новій редакції Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних.

Для реєстрації в  Реєстрі акцизні накладні/розрахунки коригування надсилають до ДФС в електронній формі відповідно до порядку подання податкових документів в електронному вигляді.

Реєстр працює постійно (24 години щодня), крім часу, необхідного для технічного обслуговування.

Акцизна накладна складається в одному або двох примірниках.

Акцизну накладну складають в одному примірнику у разі:

  • реалізації пального або спирту етилового з акцизного складу та/або з акцизного складу пересувного для власного споживання чи промислової переробки або на обсяги втраченого/зіпсованого/знищеного пального чи спирту етилового або будь-яким іншим особам — неплатникам акцизного податку;
  • — ввезення/вивезення пального або спирту етилового на митну територію України/за межі митної території України (на підставі даних відповідної митної декларації).

Акцизну накладну складають у двох примірниках у разі реалізації пального або спирту етилового:

  • з акцизного складу до іншого акцизного складу, зокрема через трубопровід або з використанням акцизного складу пересувного у разі, коли до реалізації пального або спирту етилового такий інший акцизний склад уже відомий;
  • з акцизного складу до акцизного складу пересувного;
  • з акцизного складу пересувного до іншого акцизного складу пересувного;
  • з акцизного складу пересувного до акцизного складу.

Суб'єкти господарювання, які станом на 1 липня 2019 р. зареєстровані в Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального та у яких станом на 16 липня 2019 р. в системі електронного адміністрування реалізації пального обліковуються обсяги залишків пального, складають до 20 липня 2019 р. (включно) акцизні накладні у двох примірниках для розподілу обсягу залишків пального між акцизними складами/акцизними складами пересувними, розпорядниками яких є платники акцизного податку, які з 1 липня 2019 р. підпадають під визначення платників акцизного податку відповідно до пункту 212.1 статті 212 ПКУ та зареєстровані в Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового.

Перший примірник складеної акцизної накладної реєструється в Реєстрі, а другий примірник такої акцизної накладної в день її складення надсилається розпоряднику акцизного складу — отримувачу пального або спирту етилового.

Розпорядник акцизного складу/розпорядник акцизного складу пересувного — отримувач пального або спирту етилового зобов'язаний зареєструвати другий примірник такої акцизної накладної в Реєстрі після реєстрації першого примірника такої акцизної накладної в Реєстрі та отримання пального або спирту етилового на акцизний склад / акцизний склад пересувний.

За матеріалами ГУ ДФС у Сумській області