Новости

При каких обстоятельствах уточняются налоговые обязательства по арендной плате за землю?

16.07.2019 / 15:30

Порядок обчислення плати за землю, у тому числі орендної плати, передбачає, що для визначення бази оподаткування платник при поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подає довідку (витяг) про розмір Оцінки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової Оцінки (п. 286.2 ст. 286 Кодексу).

Підстави та порядок виконання Оцінки, а також набрання чинності результатів такої Оцінки (після затвердження рішенням органів місцевого самоврядування технічної документації з Оцінки) визначені ст. 15, 18, 23 Закону України «Про оцінку землі» (далі — Закон).

Законом встановлено, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин (Держгеокадастр), надає витяг з технічної документації про Оцінку окремої земельної ділянки, керуючись рішенням рад про затвердження технічної документації з Оцінки, які набирають чинності у строки, встановлені відповідно до п. 271.2 ст. 271 Кодексу (ст. 23 Закону).

Платник податку має обчислювати податкові зобов’язання з орендної плати  відповідно до витягу про Оцінку, що виконана та затверджена у порядку, визначеному Законом, незалежно від того, чи були внесені зміни до Договору.

Отже, якщо нова довідка, отримана у квітні 2019 року, є наслідком виправлення помилки, а затверджена органом місцевого самоврядування Оцінка діє з початку року, платник податку має уточнити податкові зобов’язання з орендної плати з початку року.

/ІПК від 01.07.2019 р. № 3027/6/99-99-12-02-03-15/ІПК/

«Горячие линии»

Дата: 5 сентября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42