Новости

Программы EXBS будут способствовать развитию украинской таможни

16.07.2019 / 16:20

Стан співпраці та перспективи майбутньої взаємодії в рамках Програми з експортного контролю та безпеки кордонів в Україні (EXBS) обговорили сьогодні в. о. Голови ДФС Олександр Власов, Голова Державної митної служби України Максим Нефьодов та представники програми EXBS.

«Програма EXBS завжди підтримувала зусилля фіскальної служби щодо посилення можливостей та механізмів митних органів з контролю за переміщенням товарів подвійного призначення та протидії митним правопорушенням. Ми вдячні експертам за рекомендації та допомогу у розбудові української митної системи. Впевнений, що надалі співпраця EXBS та митних органів України лише посилюватиметься та матиме конкретні результати», — наголосив Олександр Власов.

Він також зазначив, що саме завдяки рекомендаціям EXBS та Глобальної програми контролю за контейнерами (ССР) в Одеській митниці ДФС було створено підрозділ портового контролю, який включено до складу управління протидії контрабанді. Завдяки роботі управління лише за перше півріччя цього року виявлено 269 кг наркотичних речовин та понад 2 тис. блоків цигарок. При цьому 257 кг кокаїну було виявлено нещодавно в контейнері з бананами, який прибув з Південної Америки.

Крім того, важливими є рекомендації експертів EXBS щодо результатів оцінки системи націлювання на управління ризиками з вантажних перевезень. Отриманий від експертів EXBS звіт буде ретельно проаналізований для подальшої імплементації зазначених у ньому висновків. Представники EXBS також висловили готовність надати українським митникам можливість доступу до інструментів та платформ автоматизованих баз даних, якими користуються американські колеги при роботі з системою націлювання та управління митними ризиками з вантажних перевезень.

У свою чергу Голова Державної митної служби Максим Нефьодов зазначив, що для новоутвореної митної служби є важливою співпраця з експертами Програми, та висловив готовність до впровадження нових проектів на митниці.

Він також окреслив основні напрями розвитку митних органів після їх від’єднання від ДФС. Так, за словами Максима Нефьодова, наразі визначено завдання зробити українську митницю одночасно спроможною, ефективною та безпечною, якій би довіряли платники податків.

Для досягнення цих цілей очільник ДМС визначив п’ять основних напрямів подальшого розвитку митної служби — це максимальна електронізація всіх процесів, кадрова реформа, розвиток митної інфраструктури, євроінтеграція та співпраця з митними органами інших країн, а також функціональна трансформація митниці для посилення безпекової складової у її діяльності.

Представники EXBS, зокрема, схвалили посилення безпекової функції у роботі митниці та звернули увагу на необхідність підвищення іміджевої репутації митної служби та відновлення довіри до неї платників податків.

Крім того, експерти EXBS назвали співпрацю з фіскальною службою позитивною та висловили бажання до впровадження нових проектів у рамках Програми.

За словами очільника ДФС Олександра Власова, митниця, зокрема, потребує продовження співпраці щодо подальшого підвищення навиків та потенціалу підрозділів експортного контролю, які нещодавно створені в митницях, та отримання відповідної методичної допомоги. Методична експертна підтримка необхідна і при підготовці посадових осіб митниць ДФС з протидії незаконному переміщенню наркотичних засобів, зброї, небезпечних речовин з використанням автомобільного, авіаційного та морського транспорту, а також забезпечення митниць ДФС технічними засобами митного контролю у межах отримання міжнародної технічної допомоги.

Довідково.

Програма з експортного контролю та безпеки кордонів (EXBS)  фінансується Державним Департаментом США та успішно реалізується в Україні з 2001 року на підтримку розвитку та посилення української національної системи експортного контролю з метою запобігання розповсюдженню зброї масового знищення.

«Горячие линии»

Дата: 12 декабря, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42