Новости

Производство/хранение/оптовая и розничная торговля горючим: с 01.07.2019 г. лицензирование такой деятельности обязательно

23.07.2019 / 09:00

З 01.07.2019 р. запроваджено ліцензування діяльності всіх суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним, відповідно до Закону № 481/95-ВР.

Під ліцензування підпадають суб’єкти господарювання, які є власниками або користувачами місць, де вони здійснюють діяльність з виробництва, зберігання пального (власного або отриманого на зберігання від інших осіб), оптової та роздрібної торгівлі пальним.

Для отримання ліцензії суб'єкт господарювання має подати заяву, квитанцію про внесення річної плати за ліцензію, а крім того – самостійно завірені копії: документів, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою будь-якого цільового призначення, на якій розташований об'єкт оптової, роздрібної торгівлі, зберігання пального;  акта вводу в експлуатацію об'єктів у місці торгівлі або зберігання пального або до 2022 року — документа, що підтверджує право власності щодо всіх об'єктів у місці торгівлі (зберігання) пального, набутого до 1 січня 2014 року;  дозволи на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. 

Заява на отримання ліцензії на право оптової торгівлі подається на адресу ДФС України (04655, м. Київ, Львівська площа, 8); на право роздрібної торгівлі пальним та зберігання пального — до Головного управління ДФС в області за місцем розташування місця торгівлі/зберігання пального.

Суб’єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.

Ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються: підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету; підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву; суб’єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Вартість річної плати за ліцензію становить  780 грн за зберігання пального; 2 тис. грн —  за кожне місце роздрібної торгівлі пальним, та 5 тис. грн — за кожне оптове. У разі відсутності у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним вартість становитиме 10 тис. грн. 

За матеріалами ГУ ДФС у Чернівецькій області