Новости

Предоплата за запрещенные товары с РФ: при каких условиях возможен их ввоз

24.07.2019 / 15:00

Пунктом 1 постанови КМУ від 30.12.2015 р. № 1147 «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації» (зі змінами, внесеними постановою КМУ від 05.07.2019 р. № 605) установлено, що ввезення товарів за переліком згідно з додатком до цієї постанови та їх митне оформлення дозволяються на суму здійсненої суб’єктами господарської діяльності України передньої оплати за поставку таких товарів, якщо зазначена передня оплата була здійснена до введення в дію застосованої цією постановою заборони та за умови попереднього отримання документального підтвердження здійснення такої передньої оплати Державною фіскальною службою від банківської установи за зверненням суб’єкта господарської діяльності України.

Державна фіскальна служба веде електронний реєстр отриманих від банківських установ підтверджень здійснення передньої оплати за поставки товарів суб’єктами господарської діяльності України, інформує таких суб’єктів про отримання підтверджень та забезпечує доступ митниць до зазначеного реєстру.

Електронний реєстр отриманих від банківських установ підтверджень вестиметься за допомогою веб-сервісу ДФС обміну митною інформацією.