Новости

С 1 августа проводится тестирование программного обеспечения в связи с введением счета IBAN

01.08.2019 / 10:10

У зв’язку із запровадженням в Україні з 05.08.2019 р. міжнародного номера банківського рахунку за стандартом IBAN вносяться зміни до порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків та формату файлів повідомлень, призначених для обміну інформацією в електронному вигляді між органами ДФС та банками, іншими фінансовими установами.

Наказ Мінфіну від 09.07.2019 р. № 292 «Про внесення змін до Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів» (далі — нова редакція Порядку) набере чинності з 05.08.2019 р., але не раніше дня його офіційного опублікування.

У зв’язку з цим до набрання чинності новою редакцією Порядку ДФС створено тестове середовище для тестування обміну між банками та ДФС файлами повідомлень про відкриття/закриття та зміну рахунків за новою структурою.

Пропонуємо банкам та іншим фінансовим установам, починаючи з 1 серпня 2019 року, об 11.00 розпочати тестування оновленого програмного забезпечення із використанням електронних документів у новому форматі.

Інформуємо, що оновлені електронні форми документів для кожного типу файлу повідомлень та схеми контролю розміщено на офіційному веб-порталі ДФС (www.sfs.gov.ua) у розділі «Електронна звітність» — «Програмний модуль для формування та направлення повідомлень про відкриття/закриття рахунків» — «Форми електронних повідомлень про відкриття/закриття рахунків».

Для тестування пропонуємо використовувати Програмний модуль для формування та направлення повідомлень про відкриття/закриття рахунків (API), який можливо безкоштовно отримати з офіційного веб-порталу ДФС у розділі «Електронна звітність» — «Програмний модуль для формування та направлення повідомлень про відкриття/закриття рахунків».

Вказаний модуль (АРІ) дає змогу накласти кваліфікований електронний підпис та печатку (за наявності) на електронне повідомлення про відкриття/закриття рахунків, підготовлене засобами будь-якого програмного забезпечення, та направити це повідомлення засобами телекомунікаційних мереж на адресу Інформаційного порталу ДФС.

Тестування проводитиметься на тестовій базі даних ДФС, а отже, направлені до ДФС повідомлення про відкриття/закриття рахунків у нових електронних форматах документів у тестовий період не вважатимуться офіційно поданими до контролюючих органів. Після набрання чинності новою редакцією Порядку необхідно повторно надати відповідні повідомлення, якщо операція відкриття/закриття чи зміни рахунку була реальною.