Новости

В какие сроки регистрируются акцизные накладные, составленные с 01.08.2019 г., на общий объем утраченного горючего/спирта

08.08.2019 / 09:40

Платник податку при ввезенні на митну територію України пального або спирту етилового, з якого сплачено акцизний податок, або на умовах, визначених ст. 229 ПКУ, або реалізації пального або спирту етилового зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального або спирту етилового та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі — ЄРАН) з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи (п. 231.1 ст. 231 ПКУ).

Порядком заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, затвердженим наказом Мінфіну від 19.06.2019 р. № 262, передбачена можливість складання акцизних накладних за кожним акцизним складом/акцизним складом пересувним, кожним кодом товарної підкатегорії за УКТ ЗЕД та їх реєстрації в ЄРАН не пізніше останнього дня звітного місяця:

  • на загальний обсяг пального, втраченого та/або використаного для власного споживання протягом такого місяця;
  • на загальний обсяг спирту етилового, втраченого протягом такого місяця.

ЗІР, категорія 116.13.03