Новости

Покупать валюту за кредитные средства можно без ограничений

08.08.2019 / 11:30
Покупать валюту за кредитные средства можно без ограничений

У межах валютної лібералізації Нацбанк дозволив бізнесу купувати іноземну валюту за рахунок кредитних коштів у гривні без обмежень по сумі. Зазначене послаблення дасть змогу підприємствам ефективніше управляти ліквідністю і купувати необхідні обсяги валюти для виконання власних зобов’язань у зручний для себе час.

Також удосконалено валютний нагляд за дотриманням бізнесом граничних строків розрахунків за зовнішньоекономічними операціями. Банки зобов’язані завершувати нагляд за експортними операціями впродовж п’яти робочих днів з моменту отримання від Нацбанку інформації про зміну обслуговуючого банку в митній декларації клієнта. Це допоможе уникати подвійного контролю клієнтської операції. Крім цього, уточнено порядок здійснення нагляду за імпортними операціями у разі зміни обслуговуючого банку в митній декларації.

Національний банк продовжує валютну лібералізацію відповідно до темпів поліпшення макроекономічної ситуації в країні. Від початку року скасовано вже понад 30 валютних обмежень. Зокрема, було повністю скасовано обов’язковий продаж валютних надходжень бізнесом, попереднє резервування гривні для купівлі валюти та обмеження на репатріацію дивідендів за кордон.

/Постанова Правління НБУ від 06.08.2019 р. № 104/