Новости

ФЛП получает пенсию из другой страны: уплачивать ли ему ЕСВ?

08.08.2019 / 16:00

Чи зобов’язаний підприємець-пенсіонер, який отримує пенсію згідно з законодавством іншої країни, сплачувати ЄСВ ?


Фізична особа — підприємець, яка є пенсіонером за віком та отримує пенсію згідно з законодавством іншої країни, нараховує і сплачує єдиний внесок на загальних підставах.

При цьому фізична особа — підприємець, у тому числі платники єдиного податку, звільняються від сплати єдиного внеску за себе, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Зазначена норма передбачена частиною четвертою ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

За матеріалами ГУ ДФС у Чернівецькій області

«Горячие линии»

Дата: 12 декабря, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42