Новости

Экологический налог: типичные ошибки при декларировании

09.08.2019 / 17:30

З 01.01.2016 року до ДПІ подається одна декларація з екологічного податку, в якій зазначається КОАТТУ за місцезнаходженням контролюючого органу, до якого подається одна податкова декларація з необхідною кількістю додатків. Попри це, платники подають кілька декларацій, замість кількох додатків до неї. Отже, в автоматичному режимі всім раніше поданим деклараціям присвоюється ознака «історія подання», у зв’язку з чим виникають випадки, коли платник визначив зобов’язання за певним КОАТТУ, а нараховані податкові зобов’язання в інтегрованій картці відсутні, в результаті чого виникає переплата.

Під час заповнення декларації платники екологічного податку не враховують, що з 01.01.2019 року ставку за викиди двоокису вуглецю збільшено у 24,4 рази, тобто замість 0,41 грн/т доведеться платити 10 грн/т.

За викиди двоокису вуглецю обов’язково складається окремий додаток 1 до декларації, про що платники інколи забувають.

У додатках до декларації замість безпосереднього коду забруднюючої речовини зазначається код групи речовини (відходів), а це невірно.

Доволі часто платниками у додатках до декларації зазначається код однієї забруднюючої речовини (відходів), а ставка — іншої або заповнюється замість одного додатка — інший.

З огляду на зазначені нюанси, просимо платників бути уважними та нагадуємо, що граничний термін подання податкової декларації за ІІ квартал поточного року та сплати податкових зобов’язань з екологічного податку — 9 серпня та 19 серпня 2019 року відповідно.