Новости

Поставка резидентом Италии оборудования для своего представительства: как облагается налогами?

09.08.2019 / 18:00

У відносинах між Урядом України і Урядом Італійської Республіки застосовується Конвенція про уникнення подвійного оподаткування доходів і капіталу та попередження податкових ухилень, яка ратифікована 17 березня 1999 року (Закон України від 17 березня 1999 року № 502-ХІУ) та набула чинності 25 лютого 2003 року (далі — Конвенція).

Податки, на які поширюється Конвенція, встановлено статтею 2 Конвенції.

Відповідно до п. 3 ст. 24 Конвенції сторони домовились, що уникнення подвійного оподаткування здійснюватиметься відповідно до таких пунктів цієї статті: в Італії:

а) якщо резидент Італії володіє видами доходів, які оподатковуються в Україні, Італія при визначенні своїх податків на доходи, що викладені в статті 2 цієї Конвенції, може включати в базу, на яку ці податки накладені, згадані види доходів, якщо у цій Конвенції не передбачені спеціальні положення іншого змісту.

У такому разі Італія повинна відрахувати із нарахованих таким чином податків податок на доход, що сплачується в Україні, але у сумі, що не перевищує

тієї частини вищезгаданого італійського податку, яку ці види доходів вносять до загального доходу.

Однак жодне вирахування не буде надано, якщо вид доходу в Італії підлягає кінцевому утриманню податку на прохання отримувача згаданого доходу відповідно до законодавства Італії;

б) якщо резидент Італії володіє видами капіталу, які згідно з положеннями Конвенції можуть оподатковуватись в Україні, на податок на капітал, сплачений в Україні, буде дозволено кредит проти італійського податку на ці види капіталу. Кредит, однак, не повинен перевищувати тієї частини італійського податку, яку ці види капіталу вносять у загальний податок на капітал.

Порядок видачі довідки про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи) та форми цієї довідки затверджено наказом Міністерства фінансів України від 03.12.2012 р. № 1264 (далі — Порядок).

Довідка видається органом державної податкової служби за місцезнаходженням (місцем проживання) резидента або постійного представництва нерезидента, що здійснює на користь нерезидента будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України (п. 2 Порядку).

/ІПК від 01.08.2019 № 3603/ІПК/26-15-12-03-11/