Новости

Стоимость лечения за счет работодателя: необходимо ли облагать налогами НДФЛ?

15.08.2019 / 16:20

До загального оподатковуваного доходу платника податку — фізичної особи не включаються та, відповідно, не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку або члена сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення, дитини, яка перебуває під опікою або піклуванням платника податку, за умови документального підтвердження витрат, пов’язаних із наданням зазначеної допомоги (у разі надання коштів), у тому числі, але не виключно, для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів, за рахунок його роботодавця.

Зазначені норми застосовуються роботодавцем фізичної особи лише за наявності відповідних документів, які підтверджують факт проведення такого лікування та медобслуговування.

Підтвердженням витрат, пов'язаних із наданням послуг з лікування можуть бути: документи про наявність та характеристики хвороби, документи про надання послуг, що ідентифікують постачальника послуг та платника податку, якому надаються такі послуги, обсяги та вартість таких послуг, договори, платіжні та розрахункові документи, акти надання послуг, інші відповідні документи  залежно від необхідного лікування, хвороби та її стану.

Отже, вартість послуг з лікування, що надаються закладом охорони здоров'я на підставі укладеного договору про медичне обслуговування (лікування) працівнику за рахунок коштів роботодавця (у тому числі витрати роботодавця на придбання ліків та виробів медичного призначення), не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків.

Зазначена норма передбачена пп. 165.1.19 ст. 165 ПКУ.

За матеріалами ГУ ДФС у Запорізькій області

«Горячие линии»

Дата: 12 декабря, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42