Новости

Дивиденды в пользу физлиц: облагаются ли военным сбором?

19.08.2019 / 13:45

Платниками військового збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 ПКУ, а саме: фізичні особи — резиденти (нерезиденти), які отримують доходи з джерела їх походження в Україні.

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ. Відповідно до п. 163.1 ст. 163 ПКУ об’єктом оподаткування резидента (нерезидента) є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого згідно з пп. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 ПКУ включаються «пасивні доходи» (крім зазначених у підпунктах 165.1.2 та 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).

Під терміном «пасивні доходи» для цілей розділу IV ПКУ необхідно розуміти, зокрема, такі доходи, як дивіденди (пп. 14.1.268 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Ставка військового збору становить 1,5 % від об’єкта оподаткування (пп. 1.3 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ).

Отже, оскільки дивіденди, нараховані на користь фізичних осіб — резидентів (нерезидентів), включаються до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку, такий дохід підлягає оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5 %.

ГУ ДФС у Луганській області

«Горячие линии»

Дата: 19 сентября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42