Новости

Депутаты предлагают декриминализировать фиктивное предпринимательство

02.09.2019 / 16:40

Декриміналізувати фіктивне підприємництво, як одного із способів тиску на бізнес, має на меті законопроект № 1080, зареєстрований у Верховній Раді 29.08.2019 р.

Документом пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України, згідно з якими виключити його ст. 205. На сьогодні згідно цієї статті кримінально караним визнають створення або придбання суб'єктів підприємницької діяльності (юросіб) з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення видів діяльності, щодо яких є заборона.

Крім того, законопроектом передбачено підвищити розмір сум фактичного ненадходження до бюджету податків, зборів і інших обов'язкових платежів для встановлення наявності ознак складів кримінальних правопорушень, передбачених ст. 212 Кримінального кодексу України. При цьому під значним розміром коштів розумітимуться суми податків, зборів і інших обов'язкових платежів, які в 3000 і більше разів перевищують НМДГ; під великим розміром коштів — в 5000 і більше разів перевищують; під особливо великим розміром коштів — в 7000 і більше разів перевищують НМДГ.