Новости

Отримання банком послуг з утримання, охорони та організації продажу набутого ним у власність заставного майна: що з податковим кредитом?

09.09.2019 / 13:00

При продажу банком майна, набутого у власність внаслідок звернення на нього стягнення, операція з такого продажу:

- в частині вартості такого майна, за якою воно було набуте у власність в рахунок погашення зобов’язань за договором кредиту (позики) звільняється від оподаткування ПДВ,

- в частині позитивної різниці між ціною постачання та ціною придбання такого майна — підлягає оподаткуванню ПДВ.

Операції з постачання послуг з утримання, охорони та організації продажу і передачі в оренду майна, отриманого банком у власність внаслідок звернення на нього стягнення, які надаються суб’єктом господарювання такому банку, є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковуються на загальних підставах. За операцією з постачання таких послуг такий суб’єкт господарювання повинен скласти податкову накладну виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 188.1 статті 188 ПКУ, та зареєструвати її в ЄРПН. Така зареєстрована в ЄРПН податкова накладна для отримувача послуг (у даному випадку банка) є підставою для віднесення сум ПДВ, зазначених у ній, до податкового кредиту (за умови дотримання інших правил для формування податкового кредиту, визначених ПКУ).

При цьому, якщо такі послуги використовуються банком частково в оподатковуваних, а частково в неоподатковуваних ПДВ операціях (зокрема, у разі здійснення продажу такого майна, набутого банком у власність внаслідок звернення на нього стягнення), платник податку (банк) повинен нарахувати податкові зобов’язання відповідно до пункту І99.1 статті 199 ПКУ.

/ІПК від 22.08.2019 р. № 3936/6/99-99-15-03-02-15/ІПК/

«Горячие линии»

Дата: 19 сентября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42