Новости

В Украине хотят ввести новый вид ценных бумаг

09.09.2019 / 14:15

В Україні пропонують запровадити новий вид фінансових інструментів банків — банківських сертифікатів.

Відповідний законопроект № 1112 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо фінансових інструментів банків зареєстрований у Верховній Раді 29 серпня цього року.

Передбачається, що банківські сертифікати можуть бути двох видів — відсоткові та дисконтні.

На відміну від ощадних (депозитних) сертифікатів, банківський сертифікат існуватиме в бездокументарній формі, а тому матиме зручні для власника механізми обліку та обігу на вторинному ринку. Так, наприклад, банківський сертифікат лише з невеликою втратою прибутковості можна буде продати іншому банку або іншій особі (в тому числі на фондовій біржі із застосуванням механізмів гарантування виконання правочинів за принципом «поставка цінних паперів проти оплати»), або відчужити будь-яким іншим способом у зручний час без необхідності особистого звернення до банка-емітента та проходження значної кількості бюрократичних процедур щодо переоформлення сертифіката на іншу особу. Це є значною перевагою перед звичайним депозитним вкладом, який має обумовлений договором строк щодо повернення вкладу, виплати процентів, до закінчення якого отримати грошові кошти є проблематичним.

Окрім того, отримувати суму погашення та проценти власник банківського сертифіката зможе у зручний для нього спосіб (на вказаний власником банківський рахунок), обумовлений договором із депозитарною установою, без необхідності особистого звернення до банку, який випустив банківський сертифікат.