Новости

Неустойка на користь нерезидента за порушення умов зовнішньоекономічного договору: коли коригується фінрезультат?

12.09.2019 / 09:00

У разі виплати нерезиденту доходів із джерелом їх походженні з України у вигляді неустойки (штрафів, пені), такі доходи підлягають оподаткуванню відповідно до положень п. 141.4 ст. 141 Кодексу, незалежно від способу виплати такого доходу, якщо інше не передбачено положень міжнародних договорів.

Згідно з пп. 140.5.11 п. 140.5 ст. 140 Кодексу фінансовий результат| податкового (звітного) періоду збільшується, зокрема, на суму витрат визнаних штрафів, пені, неустойок, нарахованих відповідно до цивільного законодавства та цивільно-правових договорів на користь осіб, що не є платниками податку (крім фізичних осіб), та на користь платників податку, які оподатковуються за ставкою 0 відсотків відповідно до п. 44 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.

Таким чином, у разі якщо нерезидент сплачує податок з сум нарахованого на його користь штрафів, пені, неустойок, то різниця на суму нарахованих на користь нерезидента таких штрафів, пені, неустойок для збільшення фінансового результату до оподаткування відповідно до пп. 140.5.11 п. 140.5. ст. 140 Кодексу у платника податку — резидента не виникає.

У разі, якщо при виплаті штрафів, пені, неустойок нерезиденту, застосовуються правила міжнародного договору в частині звільнення від оподаткування податком на прибуток такої виплати, то платник податку резидент має збільшити фінансовий результат до оподаткування на суму нарахованих на користь нерезидента штрафів, пені, неустойок відповідні пп. 140.5.11 п. 140.5 ст. 140 Кодексу.

/ІПК від 09.09.2019 р. № 83/6/99-00-07-02-02-15/ІПК/

«Горячие линии»

Дата: 19 сентября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42