Новости

Доступні автомобілі: в Україні ініціюють відміну акцизу на ввезення ТЗ

17.09.2019 / 12:20
Доступні автомобілі: в Україні ініціюють відміну акцизу на ввезення ТЗ

Відмінити акцизний податок на транспортні засоби і кузови до них пропонується у законопроекті № 2132 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов на авторинку». 

Як йдеться у пояснювальній записці до документу, акцизний збір на транспортні засоби призводить до податкової дискримінації, не сприяє розвитку вітчизняного автовиробництва, створює штучні перешкоди для зростання авторинку та адаптації до світових стандартів. Тому завданням законопроекту є видалення з переліку підакцизних товарів транспортних засобів та кузовів до них, як таких, що не можуть бути віднесені до акцизних товарів, згідно світової практики та діючого законодавства.

Мета цього нормативно-правового акту є виконання вимог пунктів 1.2. та 1.6 статті 4 ПКУ, наповнення бюджету за рахунок збільшення імпорту автомобілів (сплата ввізного мита та ПДВ), збільшення споживання палива (сплата ввізного мита, ПДВ та акцизного податку), створення робочих місць у сфері торгівлі та сервісу, оновлення автопарку, покращення інвестиційної привабливості України за рахунок розвитку дорожньої інфраструктури. Досягти цього можна шляхом внесення змін до низки статей ПКУ, а саме видалення з переліку підакцизних товарів транспортних засобів та кузовів до них (УКТ ЗЕД 8702, 8703, 8704, 8707, 8711, 8716).

Передбачається, що прийняття цього законопроекту позитивно вплине на розвиток автомобільного ринку та дасть змогу громадянам як легалізувати уже куплені автомобілі іноземної реєстрації, так і придбати їх (особливо соціальним категоріям громадян, які в першу чергу потребують доступного індивідуального автомобільного транспорту: інвалідам, сім’ям з дітьми-інвалідами, багатодітним родинам та будинкам сімейного типу, селянам, воїнам АТО та іншим).