Новости

Протокол про внесення змін до Угоди про уникнення подвійного оподаткування між Україною і Туреччиною ратифіковано

18.09.2019 / 16:00

18 вересня Верховна Рада ратифікувала Протокол між Урядом України та Урядом Турецької Республіки про внесення змін до Угоди про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і майно.

Протокол про внесення змін до Угоди між Урядом України і Урядом Турецької Республіки про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доход і майно було вчинено 9 жовтня 2017 року в м. Києві.

Необхідність укладення Протоколу пояснюється тим, що в процесі переговорів із Турецькою Республікою були узгоджені зміни, які необхідно внести до Угоди.

Так, положеннями Протоколу про внесення змін передбачено:

  • перелік податків, на які поширюється дія Угоди, які приведено у відповідність із національними законодавствами Договірних Держав;
  • розширення терміну «резидент» відповідно до положень модельної Конвенції ОЕСР;
  • нову редакцію статті щодо обміну інформацією, якою передбачається значне розширення можливостей Договірних Держав щодо обміну податковою інформацією без застережень щодо вимог національного податкового інтересу чи банківської таємниці;
  • нову статтю відносно допомоги у стягненні податків, згідно з якою Договірні Держави надаватимуть одна одній допомогу у стягненні податкових заборгованостей.

Ратифікація Протоколу спрямована на внесення змін до діючої Угоди між Урядом України і Урядом Турецької Республіки про уникнення подвійного оподаткування з метою приведення положень Угоди до новітніх стандартів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), зокрема розширення можливостей щодо обміну інформацією та надання допомоги у стягненні податків.