Новости

Банки получили право округлять суммы кассовых операций в связи с изъятием монет мелких номиналов

25.09.2019 / 12:30
Банки получили право округлять суммы кассовых операций в связи с изъятием монет мелких номиналов

Нацбанк з 25.09.2019 р. поширює на банки право заокруглювати суми касових операцій. Це рішення прийнято з урахуванням пропозиції банківської спільноти у зв’язку із вилученням з готівкового обігу монет дрібних номіналів.

Зокрема, банки України зможуть заокруглювати суми касових операцій за кожним касовим документом відповідно до підстав, визначених законодавством України, та за правилами, встановленими п. 4 постанови Правління Нацбанку від 15.03.2018 р. № 25 «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів».

Результати заокруглення є іншими операційними доходами/витратами банку.

Відповідні норми містить постанова Правління Нацбанку від 24.09.2019 р. № 117.

Також Нацбанк нагадує, що з 01.10.2019 р. розмінні монети номіналами 1, 2 та 5 копійок перестають бути засобом платежу. Тож усі готівкові розрахунки мають здійснюватися банками в сумах, кратних найменшому номіналу грошових знаків національної валюти, що перебуває в обігу — 10 копійкам.

Довідково:

Заокруглення загальних у чеку сум розрахунків готівкою за товари (роботи, послуги) здійснюється за такими правилами:

- сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок;

- сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, заокруглюється в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.

Під час безготівкових розрахунків заокруглення не відбуватиметься.