Новости

«Единщик» предоставляет в аренду нежилое помещение: на каких основаниях освобождается от уплаты земельного налога?

26.09.2019 / 15:50

Підприємство — платник єдиного податку третьої групи з основним видом діяльності 68.20 «Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна» має право постійного користування земельною ділянкою, на якій знаходиться належне підприємству нежитлове приміщення та складське обладнання для зберігання природного каменю та виробів з нього. Підприємство надає в оренду нежитлове приміщення, а також надає послуги зі зберігання природного каменю та виробів з нього (далі — майно).

Чи має право на звільнення від сплати земельного податку на всю земельну ділянку — підприємство запитало у ДПС України.

Контролюючий орган відповів, що звільнення від сплати земельного податку, передбачене пп. 4 п. 297.1 ст. 297 ПКУ, поширюється на підприємство за умови використання ним земельної ділянки для провадження господарської діяльності. Приймаючи до уваги те, що надання в оренду нерухомого майна та складська діяльність є видами господарської діяльності підприємства, у разі надання в оренду належного йому нежитлового приміщення та надання послуг зі зберігання майна підставою для звільнення від сплати земельного податку є цивільно-правові угоди, дія яких поширюється не тільки на приміщення та майно, що надається на зберігання, а й на земельну ділянку, на якій це приміщення розташовано або зберігається майно. Звільнення від сплати земельного податку поширюється на площу земельної ділянки, яка зазначена у відповідній цивільно-правовій угоді.

/ІПК від 16.09.2019 р. № 245/6/99-00-04-04-03-15/ІПК/

«Горячие линии»

Дата: 24 октября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42