Новости

Правительство одобрило постановление об образовании территориальных органов новой Таможенной службы

02.10.2019 / 17:10

З метою забезпечення належної роботи Державної митної служби Кабмін схвалив постанову про утворення територіальних органів Держмитслужби.

Постановою передбачено утворити митниці Держмитслужби та реорганізувати митниці Державної фіскальної служби (ДФС) шляхом їх приєднання до новоутворених митниць Держмитслужби.

Прийняття постанови дасть змогу продовжити заходи з утворення Держмитслужби та забезпечить виконання поставленого Урядом завдання для її повноцінного запуску.

За основу структури територіальних органів Держмитслужби взято принцип об’єднання митниць ДФС з урахуванням територіальної концентрації митних постів. Тому в результаті утворення нових митниць Держмитслужби очікується, що всі існуючі митні пости, в яких здійснюється митне оформлення, та пункти пропуску через державний кордон продовжать своє функціонування в місцях їх сьогоднішнього розташування.

При визначенні переліку нових митниць враховано:

  • місце розташування існуючих митниць та митних постів;
  • логістику між митними постами та існуючими митницями ДФС;
  • наявність належного транспортного сполучення та дорожньої інфраструктури;
  • кількість митних постів;
  • наявні та перспективні ІТ-рішення.

У запропонованій структурі територіальних органів Держмитслужби зберігається існуюча логістика, відстані між митними постами та митницею.

Також створення базових митниць дасть змогу оптимізувати їх штатну чисельність, вивільнивши додаткові штатні одиниці для кадрового посилення функціональних підрозділів, які безпосередньо здійснюють митний контроль та митне оформлення.