Новости

Операції з міжнародного перевезення вантажів, якщо таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом, оподатковуються за нульовою ставкою ПДВ

03.10.2019 / 11:30
Операції з міжнародного перевезення вантажів, якщо таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом, оподатковуються за нульовою ставкою ПДВ

Операції з міжнародного перевезення пасажирів, багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським, річковим та авіаційним транспортом оподатковуються за нульовою ставкою ПДВ. При цьому перевезення вважається міжнародним, якщо таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом (пп. 195.1.3 ст. 195 ПКУ).

За змістом наведених положень операції з міжнародного перевезення вантажів, якщо таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом та місце постачання таких послуг не є митна територія України, оподатковуються за нульовою ставкою.

Під єдиним міжнародним перевізним документом маються на увазі документи, складені мовою міжнародного
спілкування залежно від обраного виду транспорту. Такими документами можуть бути: авіаційна вантажна накладна (Air Waybill); міжнародна автомобільна накладна (CMR); накладна СМГС (накладна УМВС); коносамент (Bill of Lading); накладна ЦІМ (CIM); вантажна відомість (Cargo Manifest); інші документи, визначені законами України.

Суди дійшли правильного висновку про те, що обставини здійснення позивачем міжнародних перевезень, які дозволяють підприємству застосовувати нульову ставку, підтверджуються належними та допустимими доказами: CMR та складеними актами виконаних робіт, копії яких наявні в матеріалах справи. При цьому зазначені документи були надані до перевірки, однак не враховані ДФС, а тому висновок останнього про заниження Товариством суми податкових зобов’язань з ПДВ не є обґрунтованим.

/Постанова ВС від 27.08.2019 р. у справі № 815/5853/13-а/

«Горячие линии»

Дата: 4 июня, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42