Новости

Зміст операції є одним із визначальних факторів для обрання ставки податку та визнання режиму оподаткування

03.10.2019 / 17:30

Суд переконаний, що для цілей оподаткування дохід характеризується не лише приростом активів платника, а й джерелом його формування, тобто операціями, наслідком виконання яких стало отримання доходу. Зміст операції є одним із визначальних факторів для обрання ставки податку та визнання режиму оподаткування.

Тому суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що внесені приватним підприємцем на власний банківський рахунок готівкові кошти із зазначенням призначення платежів «Надходження власних коштів», «Готівкові надходження власних коштів» та «Переказ коштів на рахунок» не є поворотною фінансовою допомогою, оскільки її здійснення має бути чітко ідентифіковане у платіжних документах платника єдиного податку.

Нормами податкового законодавства передбачено чітку ідентифікацію коштів для визначення їх саме як поворотної фінансової допомоги. Під час проведення перевірки контролюючим органом позивачем не було надано до перевірки договори про надання поворотної фінансової допомоги (як і договори про надання сум фінансової допомоги, наданої на поворотній основі).

З огляду на зазначене, касаційна скарга ГУ ДФС у Чернівецькій області підлягає задоволенню.

/Постанова ВС від 28.08.2019 р. у справі № 824/908/17-а/