Новости

Аренда государственного и коммунального имущества будет прозрачной: принят законопроект

04.10.2019 / 11:40

Верховна Рада 3 жовтня прийняла законопроект № 1055-1 «Про оренду державного та комунального майна», який дасть змогу зробити процедуру надання в оренду прозорою, загальнодоступною та безумовно, вигідною за рахунок вільної конкуренції.

Документ передбачає, що всі без винятку процедури з надання об'єктів в оренду будуть проходити через дворівневу електронну торгову систему «Прозорро.Продажі». У цій системі буде обов'язкова публікація всіх документів, рішень та правочинів й вільний доступ до них.

Попередній досвід використання «Прозорро.Продажі» довів, що максимальна прозорість дає змогу підвищити попит та конкуренцію на об'єкти, визначити справедливу ціну та переможника торгів. За півтора року проведення аукціонів з оренди на «Прозорро.Продажі» було проведено понад 1,2 тисячі успішних аукціонів, підключено 240 міст та держпідприємств, таких як Укрпошта, Укртелеком та інші.

Не менш важливо, що завдяки цьому законопроекту нарешті буде створено базу єдиних публічних та загальнодоступних переліків державного та комунального майна, яке здається в оренду.