Новости

У минимизаторов таможенных платежей изъято почти 580 тысяч долларов США наличными

04.10.2019 / 17:40

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у м. Києві спільно із працівниками ГВ БКОЗ ГУ СБ України у м. Києві та Київській області під процесуальним керівництвом прокуратури м. Києва припинили роботу центру мінімізації митних платежів та вилучили в його організаторів і вигодонабувачів велику партію готівки в іноземній та національній валюті.

В рамках розслідування кримінального провадження за частиною п’ятою  ст. 27, частиною третьою  ст. 212 КК України було встановлено організовану злочинну групу у складі більше 20 осіб, які організовували та забезпечували протягом 2018 — 2019 рр. ввезення в Україну товарів широкого асортименту поза митним контролем та без сплати митних платежів.

Замовниками (вигодонабувачами) зазначених послуг в основному виступали власники торгових мереж Одеси і Харкова, а також фізичні особи-підприємці, які здійснюють торгівлю одягом, взуттям, господарськими товарами, будівельними матеріалами, електронікою, телефонами та іншим товарами.

На замовлення клієнтів фігуранти закуповували брендові і обмежені в доступі товари в Китаї і Туреччині, переміщали їх подрібненими партіями в Україні, використовуючи схему піджаків та/або реквізити підконтрольних компаній (в тому числі нерезидентів). Митні платежі при цьому не сплачувались.

Показовою в діяльності цієї групи була розвинена схема логістики. Зокрема, переміщення і транспортування товарів здійснювалися легковим і вантажним транспортом, який знаходився у власності організаторів і їх родичів, а також авіатранспортом (крім того, фігуранти використовували послуги логістичних компаній).

При цьому, у зазначених автомобілях через кордон незаконно перевозили не тільки товари, але й готівку, приховану у спеціально обладнаних сейфах та в особистих речах учасників незаконної діяльності.

У подальшому товари, ввезені на митну територію України без сплати митних платежів, розподілялися по складських приміщеннях, орендованих від імені підконтрольних компаній у Києві, Одесі, Харкові, Дніпропетровську, Львові та Хмельницькому, звідки їх доставляли вигодонабувачам.

Клієнти розраховувалися з організаторами ЦММП готівкою (переважно в іноземній валюті) та в безготівковій формі, шляхом переказу коштів на картки українських та міжнародних банків. Організатори ЦММП отримували 0,5 — 1,5 % від суми переказу грошових коштів.

Крім того, зловмисники додатково отримували виплати за страхування вантажів та/або виплати в разі псування товару при пересиланні вантажів в якості посилок.

Всього протягом 2018 — 2019 років на митну територію України фігурантами було незаконно ввезено товарів на суму понад 150 млн. гривень.

За результатами санкціонованих обшуків, проведених за місцем проживання фігурантів, в орендованих ними складських приміщеннях, а також в складських та торгових приміщеннях вигодонабувачів в Києві, Харкові, Київській, Харківській та Одеській області, з незаконного обігу вилучено грошові кошти в національній та іноземній валюті (579 тис. доларів США та 16,5 тис. грн) в еквіваленті 14,4 млн. гривень, а також чорнові записи, печатки, господарські документи підконтрольних фігурантам підприємств і комп'ютерну техніку.

Обшуки тривають.

Державна фіскальна служба України

«Горячие линии»

Дата: 4 июня, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42