Новости

Международные резервы Украины в сентябре уменьшились на 2,6 %

08.10.2019 / 11:00

Станом на 1 жовтня 2019 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили 21 437,7 млн дол. США (в еквіваленті). Про це повідомляє прес-служба Нацбанку, зазначаючи, що у вересні вони зменшилися на 2,6 % через значні обсяги погашень за державним боргом.

Загалом динаміку резервів упродовж місяця визначали такі чинники:

- по-перше, операції з управління державним боргом. Загалом за минулий місяць Уряд і Нацбанк сплатили за обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті 1 973,8 млн дол. США (в еквіваленті). З цієї суми 1 223,7 млн дол. США спрямовано на обслуговування та погашення єврооблігацій, 560,9 млн дол. США було сплачено за зобов’язаннями перед МВФ, решту коштів — за іншими зобов’язаннями перед іноземними кредиторами та міжнародними фінансовими організаціями. Ці витрати були частково компенсовані надходженнями від розміщення Урядом облігацій внутрішньої державної позики, номінованих у валюті, на суму 546,9 млн дол. США;

- по-друге, сприятлива ситуація на валютному ринку, зумовлена насамперед двома новими фундаментальними факторами — стійким припливом коштів нерезидентів у гривневий державний борг та рекордним зростанням врожайності зернових в Україні. Ці фактори забезпечили суттєве перевищення пропозиції валюти над попитом у вересні і дали Нацбанку змогу поповнити міжнародні резерви на 930,3 млн дол. США. Зокрема, 650,3 млн дол. США було куплено під час здійснення інтервенцій за єдиним курсом та 280,0 млн дол. США — з вибору найкращого курсу. Валютних інтервенцій з продажу валюти упродовж місяця Нацбанк не здійснював;

- по-третє, переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості та курсу гривні до іноземних валют). У минулому місяці їхня вартість зменшилася на 80,8 млн дол. США (в еквіваленті).

Такий обсяг міжнародних резервів покриває 3,4 місяці майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Нацбанку.