Новости

Разработаны изменения к форме и порядку заполнения и представления НДС-отчетности

10.10.2019 / 18:00
Разработаны изменения к форме и порядку заполнения и представления НДС-отчетности

На офіційному сайті ДПС оприлюднено для обговорення проект наказу Мінфіну «Про внесення змін до форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість та визнання таким, що втратив чинність, наказу Державної податкової адміністрації України від 29 березня 2011 року № 167».

Так, з 01.01.2020 р. змінюється порядок обліку податкових пільг, зокрема скасовується обов’язок подання платниками податків Звіту про суми податкових пільг. Натомість таких платників зобов'язано вести облік податкових пільг з одночасним відображенням інформації про суми податкових пільг у податковій звітності, у тому числі й у податковій звітності з ПДВ.

Інформація про суми податкових пільг у податковій звітності повинна містити, зокрема, такі дані: код пільги; найменування пільги згідно з довідником пільг; суму податку, не сплаченого до бюджету у зв'язку з отриманням податкової пільги.

На сьогодні форми ПДВ-звітності не дають можливості реалізувати зазначені зміни. З огляду на це було вирішено внести відповідні зміни до форми ПДВ-декларації та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21 , та скасувати Порядок визначення сум податків та зборів, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг за операціями, які здійснюються на митній території України, затверджений наказом ДПАУ від 29.03.2011 р. № 167.

Крім того, проект наказу приведено у відповідність до вимог постанови Правління НБУ «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні» від 28.12.2018 р. № 162 щодо формування номера банківського рахунку відповідно до правила формування міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні.