Новости

Обязательный профосмотр работников за счет работодателя: будет ли НДФЛ?

11.10.2019 / 14:00

З метою оподаткування ПДФО до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку-фізичної особи не включаються витрати роботодавця на обов'язковий профілактичний огляд працівника згідно із Законом «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 р. № 1645-ІІІ (пп. 165.1.19 ст. 165 ПКУ).

Відповідно до ст. 21 Закону «Про захист населення від інфекційних хвороб» обов'язкові попередні (до прийняття на роботу) та періодичні профілактичні медичні огляди працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб, проводяться за рахунок роботодавців у порядку, встановленому законодавством.

Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним медичним оглядам, порядок проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок, встановлено постановою КМУ від 23.05.01 р. № 559.

Отже, не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку — працівника витрати роботодавця на обов'язковий профілактичний огляд такого працівника у разі дотримання зазначених вимог.

Зазначений дохід відображається податковим агентом — роботодавцем у податковому розрахунку за формою № 1ДФ під ознакою доходу «143».

Якщо за рахунок коштів юридичної особи (роботодавця) проводиться медичний огляд працівників, які не зазначені у Переліку № 559, то вартість такого огляду включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу працівників і оподатковується ПДФО (18 %) та військовим збором (1,5 %) на загальних підставах.

За матеріалами ГУ ДПС у Запорізькій області

«Горячие линии»

Дата: 24 октября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42