Новости

Президент поручил ввести двухлетний мораторий на проверки ФЛП

16.10.2019 / 10:00
Президент поручил ввести двухлетний мораторий на проверки ФЛП

Президент України Володимир Зеленський ініціює запровадження мораторію на перевірки фізичних осіб — підприємців (ФОП) усіх категорій, крім «ризикових», терміном на два роки.

В Офісі Президента України відбулися консультації з експертами, представниками підприємців, народними депутатами – співголовами міжфракційного депутатського об’єднання «За ФОПів» та представниками Кабміну з метою формування спільної позиції щодо політики стосовно малих підприємців, які незадоволені новими змінами у податковій політиці.

Як зазначила заступник керівника Офісу Президента Юлія Ковалів, протестні настрої викликані поганою поінформованістю підприємців стосовно норм ухвалених парламентом законів, а також навмисними маніпуляціями та перекручуванням. Вона наголосила, що згадані закони спрямовані не проти ФОП, а проти великого бізнесу, який оформлює свою діяльність як групу ФОП, тим самим зменшуючи обсяг сплати податків.

За словами Юлії Ковалів, підприємців лякають необхідністю придбання касових апаратів за шалені гроші, хоча насправді такого обов’язку немає – достатньо буде завантажити собі у телефон безкоштовний додаток, який надасть податкова служба.

Заступник керівника Офісу Президента пояснила, що електронні чеки для ФОПів запроваджуються лише з 2021 року.

Зі свого боку Президент України зазначив, що умови ведення бізнесу для малих підприємців необхідно покращувати. Тому Глава держави доручив запровадити мораторій на перевірки ФОПів на два роки — для всіх категорій, крім «ризикових», на зразок ювелірного бізнесу.

Також ДПС повинна надати вже з 01.01.2020 р. додаток для електронних чеків для безкоштовного тестування всім охочим, — це необхідно для того, щоб підприємці встигли пристосуватися до змін у законодавстві

Президент також виступив за те, щоб протягом першого року дії закону відповідальність за неправильне ведення звітів була пом’якшена.

Володимир Зеленський запропонував створити Координаційну раду малих підприємців для опрацювання пропозицій з покращення умов для бізнесу. Це дозволить полегшити умови ведення бізнесу для малих підприємців і водночас сприятиме ефективній боротьбі з тими великими компаніями, які використовують спрощену систему оподаткування для ухилення від сплати податків. «ФОП фактично гарантована незмінність умов ведення бізнесу. А народні депутати з об’єднання «За ФОПів» уже готують законодавчі ініціативи щодо захисту інтересів малих підприємців. Зокрема, вони працюватимуть над переведенням у електронну форму звітності для ФОП, спрощенням податкового адміністрування та іншими законодавчими ініціативами», — пояснила Юлія Ковалів.