Новости

Сегодня последний день уплаты ЕСВ за третий квартал

18.10.2019 / 08:30
Сегодня последний день уплаты ЕСВ за третий квартал

База нарахування та платники

Базою нарахування ЄСВ для ФОП на загальній системі оподаткування, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, членів фермерського господарства є сума доходу (прибутку), що підлягає оподаткуванню ПДФО.

Для підприємців — платників єдиного податку першої — третьої груп базою нарахування ЄСВ є сума, визначена такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, при цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць і встановлена у розмірі 22 % від мінімальної заробітної плати для всіх платників ЄСВ (крім пільгових категорій).

Яка сума до сплати

З 1 січня 2019 року встановлено мінімальну заробітну плату у розмірі 4 173,00 грн. Відповідно, мінімальна ставка ЄСВ для ФОП першої, другої і третьої  груп на місяць — 918,06 грн (4173 × 22 %). Мінімальна сума ЄСВ у розрахунку на квартал у 2019 році становить 2 754,18 грн (918,06 грн × 3 місяці) для всіх платників.

Термін сплати

ФОП, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства сплачують ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.

Також, підприємцям можна сплачувати ЄСВ у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. При цьому суми ЄСВ, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.

Граничний термін сплати ЄСВ — 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.

Отже, останнім днем сплати ЄСВ за ІІІ квартал є 18.10.2019 р.

ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Кого звільнено від сплати

Звільняються від сплати ЄСВ за себе ФОП, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування та члени фермерського господарства, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли пенсійного віку, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками ЄСВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

При цьому звільнення від сплати ЄСВ не поширюється на осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

Якщо «незалежник» одночасно ФОП

«Незалежники», які є одночасно ФОП, є платниками ЄСВ і як ФОП, і як «незалежники». Для ФОП розмір мінімального страхового внеску становить 918,06 грн на місяць. Для «незалежника» розмір мінімального страхового внеску також становить 918,06 грн на місяць. Отже, «незалежнику», який є одночасно ФОП, необхідно сплачувати за місяць 1 836,12 грн.