Новости

В Таможенный кодекс внесены изменения для защиты прав интеллектуальной собственности

17.10.2019 / 17:30

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект № 1230 «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо захисту прав інтелектуальної власності при переміщенні товарів через митний кордон України».

Документ розширює перелік об'єктів права інтелектуальної власності, сприяння захисту яких здійснюється при переміщенні товарів через митний кордон України.

Згідно з законом розширюються випадки застосування заходів, пов'язаних з призупиненням митного оформлення товарів, підозрюваних у порушенні права інтелектуальної власності, в тому числі з ініціативи митного органу.

Крім того, закон передбачає:

  • відшкодування витрат, пов'язаних із зберіганням, знищенням товарів, підозрюваних у порушенні права інтелектуальної власності;
  • надання можливості дострокового випуску товарів, митне оформлення яких призупинено за підозрою у порушенні прав інтелектуальної власності;
  • встановлення особливостей призупинення митного оформлення та знищення невеликих партій товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України в міжнародних поштових та експрес-відправленнях.