Новости

Налог на недвижимость: может ли физлицо, которое является лицом с инвалидностью второй группы, получить индивидуальную льготную ставку?

18.10.2019 / 16:00

Підставами для надання податкових пільг є особливості, що характеризують певну групу платників податків, вид їхньої діяльності, об’єкт оподаткування або характер та суспільне значення понесених ними витрат (п. 30.2 ст. 30 ПКУ).

За підпунктом 12.3.7 п. 12.3 ст.12 Кодексу сільським, селищним, міським радам об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, не дозволяється встановлювати індивідуальні пільгові ставки місцевих податків та зборів для окремих юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців і фізичних осіб або звільняти їх від сплати таких податків та зборів.

Отже, встановлювати індивідуальні пільгові ставки з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для фізичних осіб незалежно від соціального статусу Кодексом не дозволяється.

За матеріалами ГУ ДПС у Житомирській області