Новости

Деятельность ФЛП прекращается: о чем следует помнить?

21.10.2019 / 17:00

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП, її останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи.

Звертаємо увагу, що втрата фізичною особою підприємницького статусу не означає автоматичного зняття з обліку в органі ДПС.

Після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізична особа — платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності.

Крім того, вона повинна: забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності та в установлені строки подати відповідному контролюючому органу ліквідаційну звітність за рік, у якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП.

Якщо після припинення підприємницької діяль­ності ФОП зали­шились незакритими її рахунки, слід подати до банку, складену в довільній формі заяву щодо закриття поточного рахунку.

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності страхувальників, такі особи зобов’язані подати самі за себе Звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Такий Звіт формують та подають протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Після отримання від державного реєстратора відповідних відомостей контролюючий орган проводить передбачену законодавством документальну позапланову перевірку з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства та дотримання вимог обліку та збору єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Однією з підстав проведення документальної позапланової перевірки є припинення підприємницької діяльності ФОП (пп. 78.1.7 ст. 78 ПКУ).

Рішення про проведення документальної позапланової перевірки із зазначених підстав приймається керівником контролюючого органу та оформлюється наказом.

Платник єдиного внеску знімається з обліку після проведення перевірки та здійснення остаточного розрахунку. 

За матеріалами ГУ ДПС у м. Києві