Новости

Списываете необоротные активы — не забудьте о НДС!

23.10.2019 / 16:00

Правила коригування податкових зобов'язань та податкового кредиту з ПДВ визначено статтею 192 Податкового кодексу України (далі — ПКУ).

Відповідно до п. 192.1 ст. 192 розділу V ПКУ якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.

Враховуючи викладене, у разі якщо придбані (після 01.07.2015 р.) з ПДВ товари та необоротні активи, призначалися для використання або почали використовуватися, зокрема в операціях звільнених від оподаткування ПДВ згідно з пп. 197.1.5 п. 197.1 ст. 197 розділу V ПКУ, то платник зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання з ПДВ та скласти зведену податкову накладну відповідно до підпункту «б» п. 198.5 ст. 198 розділу V ПКУ.

Якщо у подальшому такі товари та необоротні активи не були використані в операціях звільнених від оподаткування ПДВ та списуються з балансу у зв'язку із закінченням строку використання або з їх нестачею, то платник одночасно зобов'язаний:

- відкоригувати попередньо нараховані податкові зобов'язання з ПДВ відповідно до підпункту «б» п. 198.5 ст.  198 розділу V ПКУ, шляхом складання розрахунку коригування до зведеної податкової накладної та відповідно обнулення (сторнування) показників такої накладної;

- нарахувати податкові зобов'язання з ПДВ відповідно до підпункту «г» п. 198.5 ст. 198 розділу V ПКУ та скласти нову зведену податкову накладну.

Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов'язані самостійно декларувати свої податкові зобов'язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані ПКУ.

За матеріалами ГУ ДПС у Донецькій області