Новости

Никотиносодержащие жидкости, используемые в электронных сигаретах, планируют облагать налогами

28.10.2019 / 18:30

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонують оподатковувати нікотиновмісні рідини, що використовуються в електронних сигаретах.

У Верховній Раді задумалися над введенням нового податку. Зареєстровано законопроект № 2295, який передбачає внесення змін до ПКУ щодо оподаткування готових сполучних нікотиновмісних рідин, що використовуються в електронних сигаретах».

Документ розроблено з врахуванням досвіду європейських країн, де вже впроваджено акцизний податок на рідини, що використовуються в електронних сигаретах.

Законопроектом пропонується внести зміни до ПКУ, а саме надати визначення поняттям «електронні сигарети» та «заправний контейнер», додати до переліку підакцизних товарів (продукції) нікотиновмісні рідини, які використовуються в електронних сигаретах, встановити ставки акцизного податку у фіксованих сумах з одиниці товару (продукції).

Як йдеться у пояснювальній записці, при розрахунку пропонованих ставок акцизного податку беруться за основу ставки, які зараз діють у Польщі. До того ж, враховуючи зобов’язання України за Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом щодо поступового наближення ставок акцизного податку до рівня ставок, що діє в Європейському Союзі, на даний момент пропонується застосувати існуюче співвідношення між ставками акцизного податку на сигарети та застосувати його для визначення ставок акцизного податку на рідини, що використовуються в електронних сигаретах.

У зв’язку із цим вважається за прийнятне встановити ставку акцизного податку та рівні 1 грн 22 коп.