Новости

Выплата суточных при направлении на курсы повышения квалификации

29.10.2019 / 11:00

Гарантією для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, є вимоги ст. 122 КЗпП, якою передбачено, що при направленні працівників для підвищення кваліфікації з відривом від виробництва за ними зберігається місце роботи (посада) і провадяться виплати, передбачені законодавством.

На виконання вимог ст. 122 КЗпП Урядом було прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 28.06.97 р. № 695 «Про гарантії і компенсації для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва» (далі — постанова № 695).

Пунктом 1 постанови № 695 для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки і навчання інших професій з відривом від виробництва (далі — навчання), зокрема, передбачено виплату добових за кожний день перебування в дорозі в розмірі, встановленому законодавством для службових відряджень. Іногороднім працівникам протягом першого місяця навчання добові виплачуються в розмірі, встановленому законодавством для службових відряджень, а в наступні місяці, до закінчення терміну навчання, тим, хто одержує заробітну плату у розмірі менше шести неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, виплачується стипендія в розмірі 20 % добових.

Іншого нормативно-правовими актами з порушеного у зверненні питання не передбачено.

Виходячи з викладеного, у разі якщо працівник направляється на навчання терміном більш одного місяця та його заробітна плата в наступні місяці, до закінчення терміну навчання, перевищує шість неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на цей час сума дорівнює 102 грн), стипендія в розмірі 20 % добових відповідно до вимог постанови № 695 не виплачується.

/Лист Мінсоцполітики від 08.10.2019 р. № 1253/0/204-19/