Новости

Вознаграждение покупателю в виде денежных бонусов: что является объектом обложения НДС?

31.10.2019 / 10:00
Вознаграждение покупателю в виде денежных бонусов: что является объектом обложения НДС?

Оскільки мотиваційні та стимулюючі виплати (премії, бонуси, інші заохочення), які сплачуються постачальником продукції на користь покупців за досягнення певних економічних показників (досягнення встановленого обсягу закупівель, придбання повного асортименту продукції, тощо), спрямовуються на стимулювання збуту продукції, такі виплати визначаються як оплата маркетингових послуг.

Отже, при виплаті продавцем винагороди у грошовій формі (мотиваційних виплат) покупцю за досягнення певних показників об'єктом оподаткування ПДВ є маркетингові послуги, які надаються покупцем, а винагорода у грошовій формі (мотиваційні виплати), в свою чергу, є компенсацією вартості таких послуг.

Таким чином, у покупця при отриманні від продавця винагороди у грошовій формі (мотиваційних виплат) у зв'язку з досягненням відповідних показників виникають податкові зобов'язання з ПДВ на суму отриманої винагороди. Дата виникнення таких податкових зобов’язань визначається відповідно до пункту 187.1 статті 187 Кодексу.

На дату виникнення податкових зобов'язань платник податків у зобов'язаний скласти податкову накладну виходячи з бази оподаткуванні, визначеної відповідно до пункту 188.1 статті 188 Кодексу (у даному випадку — виходячи з суми отриманої винагороди (мотиваційних виплат)) та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений Кодексом термін.

Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані ПКУ.

/ІПК від 21.10.2019 р. № 909/6/99-00-07-03-02-15/ІПК/