Новости

Изменилась база налогообложения: когда представлять уточняющую декларацию по налогу на недвижимость?

31.10.2019 / 16:40

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової нерухомості та/або нежитлової нерухомості декларація з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки юридичною особою, подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

При переході права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника — починаючи з місяця, в якому він набув право власності (пп. 266.8.1 ст. 266 ПКУ).

Оскільки для інших випадків зміни бази оподаткування (зміна cтавок або кодів типу об’єкта, введення/скасування пільг, скасування права власності, зміна частки у праві власності на об’єкт тощо) нормами ПКУ та іншими нормативно-правовими актами не визначений термін подання уточнюючої декларації, то на вказані випадки поширюється норма пп. 266.7.5 ст. 266 ПКУ, а саме уточнююча декларація має надаватися протягом 30 календарних днів з дня зміни бази оподаткування.

За матеріалами ГУ ДПС у Тернопільській області

«Горячие линии»

Дата: 28 ноября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42