Новости

Прощенную кредитором сумму предлагают не считать дополнительным благом для переселенцев

05.11.2019 / 09:30

На розгляд Верховної Ради подано законопроект № 2330 «Про внесення змін до підрозділу 1 розділу ХХ Податкового кодексу України у зв’язку із прийняттям Закону України «Про внесення змін до Закону України забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» щодо звільнення внутрішньо переміщених осіб від негативних наслідків невиконання грошових зобов’язань».

Метою документа є звільнення від оподаткування ПДФО додаткового блага, яке виникає у внутрішньо переміщених осіб, що втратили місце проживання, та отримання доходу, в результаті перерахунку кредиторами заборгованості для внутрішньо переміщених осіб за договорами кредиту та договорами позики.

Законопроектом пропонується доповнити підрозділ 1 розділу ХХ ПКУ новим п. 11, згідно з яким не вважається додатковим благом платника податку та не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу сума прощена (анульована) кредитором у зв’язку із перерахунком, проведеним кредитором відповідно до ст. 92 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Прийняття цього проекту Закону дозволить зменшити фінансове навантаження на боржників за договорами кредиту, позики, постраждалих від конфлікту на Сході України та тимчасової окупації АР Крим, з огляду на втрату ними сталих джерел доходу та майна, також зміцнить довіру цих осіб до органів державної влади та до України в цілому.