Новости

Новая страница сотрудничества ГПС и Совета бизнес-омбудсмена: подписан меморандум

06.11.2019 / 16:00

Підписано Меморандум про партнерство та співпрацю між Радою бізнес-омбудсмена, Державною податковою та Державною митною службами. Такий крок, на переконання підписантів, посилить співпрацю між органами й сприятиме розвитку національного підприємництва.

«Ми вбачаємо безумовний позитив у співпраці з бізнес-омбудсменом. Це можливість для податкової служби як органу державної влади розуміти правильність власних дій, доцільність перетворень ще на етапі їх формування», — наголосив Сергій Верланов.

Зі слів очільника ДПС,  від розуміння та ефективного вирішення проблем бізнесу, які фахово представлені Радою бізнес-омбудсмена, виграють обидві сторони – як платники податків, так і податкова служба.

«З подвійною увагою ми ставимось до розгляду скарг, які супроводжуються бізнес-обмудсменом та узагальнених звітів щодо них.  Вони є дорожніми картами, заснованими на конкретних кейсах, які розглядаються нами в режимі онлайн. Адже розуміння точкових проблем компаній, які звертаються до Ради бізнес-омбудсмена, – це шлях до розуміння системних проблем в реалізації податкової політики та ефективна можливість знаходження узгоджених рішень. Ми маємо спільну мету – забезпечити сприятливі умови для роботи бізнесу», – підкреслив Сергій Верланов.

У свою чергу, бізнес-омбудсмен в Україні Марчін Свєнчіцький висловив впевненість у ефективній співпраці у рамках Меморандуму з податковими органами на всіх рівнях. «Підписання меморандуму для нас означає продовження співпраці між нашими установами. Наша мета — забезпечити гідні умови ведення бізнесу в Україні, сприяти розвитку українських підприємств та залучати іноземних інвесторів. Наші спільні принципи — це верховенство права, прозорі, зрозумілі та справедливі правила роботи для всіх підприємств», — підкреслив Свєнчіцький.

Серед іншого він зазначив, що державним органам було представлено 43 рекомендації щодо податкової та митної сфер, однак наразі лише третина з них виконана. «Ми сподіваємось, що нова податкова та митниця використають наші системні рекомендації. Я впевнений, що з новим меморандумом ми будемо активно співпрацювати, а наші рекомендації будуть взяті до уваги», — наголосив бізнес-омбудсмен.