Новости

Увеличение уставного капитала за счет реинвестиции дивидендов нерезидентом-юрлицом: какие налоговые последствия?

13.11.2019 / 14:30

У разі збільшення статутного капіталу за рахунок нерозподіленого прибутку, зокрема, шляхом реінвестиції дивідендів нерезидентом — юридичною особою платник податку на прибуток — емітент корпоративних прав, який прийняв рішення щодо виплати дивідендів своїм засновникам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток у порядку, визначеному п. 57.11 ст. 57 Податкового кодексу України (далі — ПКУ). Поряд з цим доходи нерезидента — юридичної особи із джерелом їх походження з України у вигляді дивідендів оподатковуються згідно з п. 141.4 ст. 141 ПКУ незалежно від способу використання такого доходу як реінвестиція.

Однак якщо дивіденди реінвестує нерезидент — фізична особа, то з урахуванням норми пп. 57.11.3 п. 57.11 ст. 57 ПКУ на суму нарахованих такому нерезиденту дивідендів авансовий внесок не нараховується та податок на доходи нерезидента, передбачений пп. 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 ПКУ, не утримується.

ЗІР, категорія 102.18

«Горячие линии»

Дата: 12 декабря, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42