Новости

С октября 2019 введен новый механизм начисления льгот на ЖКУ

16.11.2019 / 08:00

Заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко розповів на своїй сторінці в facebook про механізм монетизації пільг, запроваджений з жовтня 2019 року і як це вплине на платіжки людей.

З жовтня 2019 року запроваджено НОВИЙ МЕХАНІЗМ НАРАХУВАННЯ ПІЛЬГ НА ЖКП!

Традиційно з початком опалювального сезону тема пільг і субсидій стає надзвичайно актуальною.

Команда Мінсоцполітики робить усе можливе, щоб новий механізм працював злагоджено.

Намагаюся щоденно тримати руку на пульсі – практично щотижня, а інколи й декілька разів на тиждень, проводив і проводжу селекторні наради з регіонами, де обговорюються проблемні питання, щоб механізм стартував вчасно і зручно для людей. Паралельно проводив брифінги, надавав інтерв’ю, коментарі ЗМІ, щоб люди володіли інформацією у повному обсязі.

Хочу додатково акцентувати увагу отримувачів пільг на окремих моментах:

  • починаючи з листопада 2019 року КВИТАНЦІЇ ЗА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ БУДУТЬ МІСТИТИ ПОВНИЙ РОЗМІР ПЛАТЕЖУ – без урахування пільг та субсидій;
  • відтепер ПІЛЬГА НАДАЄТЬСЯ У ГРОШОВІЙ ФОРМІ і розраховується органами соціального захисту населення;
  • для цього пільговикам необхідно було до 15 жовтня поточного року подати ЗАЯВУ ДО УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ НА ОТРИМАННЯ ПІЛЬГИ ГОТІВКОЮ;
  • У ЗАЯВІ людина зазначає зручний для неї спосіб отримання коштів – БАНК або ПОШТУ;
  • ПІЛЬГОВИКИ, ЯКІ ОТРИМАЛИ ГРОШІ, МАЮТЬ СПЛАЧУВАТИ ЗА СПОЖИТІ ПОСЛУГИ ПОВНІСТЮ.

Щодо БЕЗГОТІВКОВОЇ ФОРМИ РОЗРАХУНКІВ:
як і раніше, ПІЛЬГОВИКИ СПЛАЧУЮТЬ ЧАСТИНУ ПЛАТЕЖУ, а суму платежу в межах пільги за них перерахує надавачу послуг АТ «Ощадбанк»;
У цьому випадку людина отримає ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД БАНКУ про проведені платежі за наявності ДАНИХ ПРО НОМЕР МОБІЛЬНОГО ТЕЛЕФОНУ.

І ще один важливий момент - механізм нарахування пільг на ЖКП запроваджується вперше.

Заздалегідь попереджаю про МОЖЛИВІ ОКРЕМІ ВИПАДКИ НЕНАРАХУВАННЯ суми пільги за жовтень 2019 року, оскільки не всі дані, що містяться в Реєстрі пільговиків оновлені та коректні, тому можуть виникати технічні причини.

У такому випадку СУМА ПІЛЬГИ ЗА ЖОВТЕНЬ БУДЕ ДОНАРАХОВАНА У ЛИСТОПАДІ. У такому випадку рекомендую обов’язково звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання для уточнення інформації.