Новости

Чтобы вернуть излишне или ошибочно уплаченные денежные обязательства, необходимо воспользоваться Электронным кабинетом

18.11.2019 / 12:30

Якщо платник податків перерахував податкові зобов’язання та пеню до бюджету надміру або помилково, то виправити ситуацію можна за посередництвом електронних сервісів ДПС, — звертають увагу в Головному управлінні ДПС у Волинській області.

Насамперед варто скласти заяву довільної форми відповідно до вимог  п. 43.4 ст. 43 Податкового кодексу України. У поданій заяві обов'язково зазначаються напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку:

- на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету;

- повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.

Зручно та просто подати таку заяву до територіального органу ДПС можна в електронній формі (електронний документ) з дотриманням правил накладення КЕП або ЕЦП (до закінчення строку дії посиленого сертифіката відкритого ключа (згідно з розділом VII Закону України «Про електронні довірчі послуги»)) та засобами програмного забезпечення:

  • приватної частини ІТС «Електронний кабінет» (електронний документ «Заява про повернення» (коди електронних форм J1302001 (для юридичних осіб) та F1302001 (для фізичних осіб))

або

  • ІТС «Єдине вікно подання електронної звітності» (забезпечує обробку Заяв, сформованих будь-яким програмним забезпеченням, в тому числі і спеціалізованим клієнтським програмним забезпеченням для формування та подання звітності до ІТС «Єдине вікно подання електронної звітності»).

Довідково: Наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2019 р. № 60 «Про затвердження Порядку інформаційної взаємодії ДФС України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені» впроваджено електронний документообіг. Наказ набрав чинності з 01.11.2019 р.

Платникам податків варто врахувати, що електронна заява розглядається максимально швидко, оскільки із 01.11.2019 р. взаємодія між ДФС, ДКС та місцевими фінансовими органами відбувається винятково в електронному форматі.

За матеріалами ГУ ДПС у Волинській області