Новости

Снятие наличных с карточек в кассах магазинов: проект постановления НБУ для обсуждения

18.11.2019 / 12:00

Нацбанк пропонує надати можливість держателям електронних платіжних засобів (наприклад, платіжних карток) у разі потреби отримувати готівку з кас підприємств торгівлі, громадського харчування та послуг, що застосовують РРО (з відповідною реєстрацією). Також йдеться про оптимізацію норм щодо обліку таких операцій.

Таке рішення сприятиме зменшенню тінізації економіки, подальшому розвитку безготівкового сегменту та зростанню фінансової інклюзії громадян загалом.

Крім того, Національний банк урегулює питання щодо здійснення операцій з готівкою для подальшого переказу коштів суб’єктами господарювання, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги (на підставі виданої Національним банком ліцензії на здійснення таких операцій). Це  відповідає нормам Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг».

Про це йдеться у проекті постанови Правління Національного банку України «Про затвердження Змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», що пропонується для громадського обговорення.

Зауваження та пропозиції до проекту Постанови приймаються до 15.12.2019 р. на поштову або електронну адресу Нацбанку.

Поштова адреса: 01601, м. Київ, вул. Інститутська, 9, Національний банк України, Департамент грошового обігу.