Новости

Учет налогоплательщиков: вопросы-ответы

19.11.2019 / 13:20

Чи зобов’язані приватні підприємці використовувати печатку при здійсненні підприємницької діяльності?

Стаття 128 Господарського кодексу України від 16.01.2003 р. № 436-IV зі змінами та доповненнями, яка визначає особливості статусу громадянина як суб’єкта господарювання, не містить вимог щодо обов’язкової наявності печатки у суб’єкта господарювання.

Питання використання печатки при здійсненні господарської діяльності фізичні особи — підприємці, у тому числі платники єдиного податку, вирішують особисто, залежно від специфіки діяльності.

 

Як визначається податкова адреса при заповненні податкової звітності платником податків (юридичної особи або фізичної особи підприємця)?

Згідно з п. 48.3. ст. 48 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок повинна містити обов’язкові реквізити, зокрема місцезнаходження (місце проживання) платника податків.

Відповідно до п. 45.1 ст. 45 ПКУ платник податків – фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу.

Податковою адресою платника податків — фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.

Платник податків — фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

Пунктом 45.2 ст. 45 ПКУ визначено, що податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України.

Податковою адресою підприємства, переданого у довірче управління, є місцезнаходження довірчого власника.

За матеріалами ГУ ДПС у Чернівецькій області