Новости

Как планируют облагать налогами операции с криптоактивами?

19.11.2019 / 14:00

У Верховній Раді 15 листопада 2019 року зареєстровано законопроект № 2461  «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо оподаткування операцій з криптоактивами» пропонується визначити в законодавстві України з метою оподаткування терміни «віртуальний актив», «криптоактив», «операція з криптоактивами», «розподілений реєстр», «токен» та «токен-актив».

Проектом закону передбачено, що об'єктом оподаткування податку на прибуток підприємств є прибуток від операцій з криптоактивами, який визначається як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу криптоактивів та витратами, пов’язаними з їх придбанням та/або майнінгом, а фінансовий результат за операціями з криптоактивами визначається окремо від фінансового результату за іншими видами діяльності платника податку.

Включено до бази оподаткування для податку на доходи фізичних осіб інвестиційний прибуток від операцій з криптоактивами, який оподатковується за ставкою 5 %.

Проектом закону віднесено операції з продажу криптоактивів до таких, які не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість.

Прийняття запропонованих змін до Податкового кодексу України сприятиме:

  • захисту права власності фізичних та юридичних осіб на віртуальні активи;
  • виводу з тіньового обігу операцій з віртуальними активами;
  • розвитку ринку віртуальних активів;
  • збільшенню надходжень до державного та місцевого бюджетів України.