Новости

Граждане, имеющие статус внутренне перемещенных лиц, имеют право на налоговую скидку аренды жилья

20.11.2019 / 17:20

Право платника податку на податкову знижку, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки визначені ст. 166 Податкового кодексу України. Зокрема, податкова знижка надається фізичним особам, які мають статус внутрішньо переміщених за понесені витрати протягом звітного року, пов’язані зі сплатою оренди житла для громадян. Такі платники податку податку на доходи фізичних осіб мають право скористатися зазначеною податковою знижкою виключно за умови, що вони та/або члени їх сім’ї першого та другого ступенів споріднення:

- не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України;

- не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів. У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Для отримання податкової знижки за результатами 2018 року необхідно подати декларацію за місцем реєстрації до 31 грудня 2019 року. У декларації зазначаються: сума одержаної зарплати за рік, вид понесених витрат, їх розмір і розрахована сума податку на доходи фізичних осіб до повернення.

Тобто особа, яка має намір скористатися правом на податкову знижку, додає до декларації про майновий стан і доходи: копію договору про надання послуг та відповідні платіжні і розрахункові документи. Податок підлягає поверненню протягом  60 календарних днів з дня подання декларації.

Подати податкову декларацію про майновий стан і доходи платники податків — фізичні особи можуть в електронному вигляді за допомогою електронного сервісу ДПС України «Електронний кабінет платника».

У разі якщо платник податку до кінця року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступний податковий рік не переноситься.

За матеріалами ГУ ДПС в Івано-Франківській