Новости

ГНС Украины осуществлен комплекс мероприятий, направленных на максимальную автоматизацию процессов, связанных с регистрацией РРО

21.11.2019 / 12:50

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що ДПС України здійснено комплекс заходів, спрямованих на максимальну автоматизацію процесів, пов’язаних із реєстрацією реєстраторів розрахункових операцій (далі — РРО), побудову комунікації між виробниками РРО, центрами сервісного обслуговування (далі — ЦСО), користувачами РРО та ДПС, в основу якої покладено електронний документообмін.

Створення електронних реєстру екземплярів РРО та реєстру ЦСО не лише вивільнило суб’єктів господарювання — користувачів РРО від паперового документообігу та візитів до контролюючих органів, а й дозволило акумулювати на державному інформаційному ресурсі актуальні відомості про всі моделі РРО, які дозволені до застосування, їх виробників та ЦСО, які мають право на обслуговування РРО.

Інформація цих реєстрів є відкритою та доступною для будь-якої особи, що у ній зацікавлена.

Отримати інформацію можливо безкоштовно, скориставшись електронними сервісами, створеними ДПС у відкритій частині Електронного кабінету, зокрема:

1. Інформацію про екземпляри РРО, зареєстровані РРО та/або книги ОРО можливо отримати засобами таких електронних сервісів: «Інформація про РРО»; «Інформація про книги КОРО»; «Екземпляри РРО».

2. Інформацію про ЦСО, що перебувають у реєстрі ЦСО, можливо отримати, скориставшись електронним сервісом «Реєстр ЦСО».

3. Інформацію щодо легітимності розрахункових документів (чеків), виданих покупцеві (споживачеві послуг), можливо отримати засобами електронного пошукового сервісу «Пошук фіскального чека».

4. Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій, що містить інформацію про РРО, дозволені до реєстрації та застосування, розміщений на офіційному вебпорталі ДПС у розділі «Довідники, Реєстри, Переліки/Реєстри».

Крім того, слід зазначити, що на головній сторінці офіційного вебпорталу ДПС України розміщено банер «Новітні РРО», в якому платники мають доступ до:

- нормативно-правових актів з напрямку застосування РРО;

- повідомлень – роз’яснень для платників щодо застосування РРО;

- опису API Електронного кабінету для фіскалізації чеків та Z-звітів;

- інструкції користувача ІТС «Електронний кабінет»» (меню «Експериментальний проект РРО»);

- державного реєстру РРО;

- електронних довірчих послуг;

- презентаційних матеріалів;

- переліку тестових платників;

- програмного забезпечення E-Чек;

- схеми роботи Е-Чек;

- переліку моделей експериментального проекту;

- відеоматеріалів щодо моделей експериментального проекту.